Lipiec 21 2024 03:13:15
Nawigacja
· Strona główna
· Newsy
· Archiwum newsów
O NAS
· Z kart historii
· Patron szkoły
· Pracownicy szkoły
· Dyrekcja
· Rada Rodziców
· Samorząd Uczniowski
· Złota Księga
INFORMATOR SZKOLNY
· Dokumenty Szkoły
· Zestaw programów
· Podręczniki
· PSO w-f
· Sierpeccy badacze
· Listy przyjętych
· Plan pracy szkoły
· Kalendarz pracy szkoły
· Terminarz oceniania
· Wyprawka szkolna
· Projekt edukacyjny
· Plan lekcji
· Zajęcia dodatkowe
· e-Dziennik
· Szkoła z klasą
· Konkurs Piosenki Polskiej
· Konkursy
· Wycieczki
· Sukcesy sportowe
· Lekkoatletyczne rekordy
· Galeria
· Publikacje
· Rekrutacja
· Dni wolne
· Ferie zimowe
PSYCHOLOG & PEDAGOG
· Zapraszamy
· Informacje
BIBLIOTEKA
· Szkolne centrum multimedialne
· Regulamin pracowni
· Bibliteka szkolna
· Regulamin biblioteki
· Darmowy podręcznik
ŚWIETLICA
· Z życia świetlicy
· Doradca zawodowy
STOŁÓWKA
· Regulamin
· Obiady
KONTAKT
· Rodzic/uczeń
· Administrator
INNE
· Szukaj
· Event Calendar
Przeznacz 1% podatku
Przeznacz 1% podatku

FUNDACJA ROSA
NUMER KRS: 0000207472
Gimnazjum Miejskie
w Sierpcu
Identyfikator placówki:
136571

W załączeniu informacja jak należy wypełnić PIT:
pit.doc, pit.pdf.

W ten sposób zdobyte środki wzbogacą bazę dydaktyczną naszych uczniów.
Ostatnia fotka

LOGO

koncert37

koncert36
Z kart historii
historia

W latach 1918-2000 w budynku obecnego gimnazjum mieściła się Szkoła Podstawowa Nr 1. Oto tablica upamiętniająca ten okres.

Zgodnie z reformą ustroju szkolnego uległa zmianie organizacja systemu edukacji. Wprowadzono sześcioletnie szkoły podstawowe i trzyletnie gimnazja, które miały być tworzone od 1 września 1999 roku.

W Sierpcu powstały trzy gimnazja przy przekształconych szkołach podstawowych, tworząc trzy Miejskie Zespoły Szkolne. Już w trakcie pierwszego roku funkcjonowania Zespołów zapadła decyzja o utworzeniu w mieście jednego gimnazjum.

28 lutego 2000 roku uchwałą Rady Miejskiej w Sierpcu powołano do życia Gimnazjum Miejskie w Sierpcu z siedzibą przy ulicy Braci Tułodzieckich 2. Rozpoczęło ono swoją działalność 1 września 2000 roku, a jego pierwszym dyrektorem została pani Bożena Watemborska.

Inauguracyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej odbyło się 28 sierpnia 2000 roku. Wzięli w nim udział nauczyciele zatrudnieni w gimnazjum oraz przedstawiciel Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty pan Marek Chrzanowski.

W pierwszym roku istnienia placówki uczyło się w niej 660 uczniów w 44 oddziałach, a Radę Pedagogiczną stanowił zespół 49 nauczycieli, przed którymi stanęło trudne i odpowiedzialne zadanie kształtowania nowej rzeczywistości szkolnej.

Grono pedagogiczne Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu (kliknij, aby powiększyć)

Prognozy demograficzne wskazywały, że docelowo szkoła musi pomieścić 950 uczniów. Zapadła decyzja o remoncie starego budynku wraz z salą gimnastyczną i adaptacji strychu.

Baza lokalowa szkoły w pierwszym roku jej funkcjonowania jest wystarczająca, praca jednozmianowa. Biblioteka i czytelnia zostały wyposażone w nowy sprzęt i komputer. Działają dwie pracownie komputerowe, mające łącznie 23 stanowiska. Siedem klasopracowni otrzymuje nowe meble. W użytkowaniu jest głównie nowy budynek dobrze wyposażony w pomoce dydaktyczne oraz parter i pierwsze piętro starego budynku. Rozpoczyna się remont sal i gimnastycznej.

Pierwszy rok funkcjonowania Gimnazjum Miejskiego to tworzenie tradycji, budowanie więzi i integracja.

Rok szkolny 2001 / 2002 przyniósł ogromne zmiany. Do klas pierwszych przyjęliśmy trzeci rocznik uczniów 294, co dało łączną liczbę 956 uczniów uczęszczających do 36 oddziałów. Pracę rozpoczęło 27 nowych nauczycieli łącznie 71 . Zakończył się remont pierwszego piętra starego budynku dydaktycznego. Prace modernizacyjne trwały jeszcze na drugiej kondygnacji. Na drugim piętrze powstały nowe pracownie: fizyczna, historyczna, chemiczna, biologiczna, sala języków obcych oraz pomieszczenie na radiowęzeł i świetlica.

W roku szkolnym 2001 / 2002 mury placówki opuściło 357 pierwszych absolwentów Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu.

Rok szkolny 2003 / 2004 - jesteśmy już znaną szkołą w mieście, powiecie i regionie, dzięki temu, że nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych. W pełni zrealizowaliśmy postawione przed nami zadanie stworzenia nowego typu szkoły zgodnie z założeniami reformy edukacji, dzięki pracy dyrekcji, nauczycieli, uczniów, pomocy lokalnego samorządu i władz oświatowych. Obecnie w sierpeckim gimnazjum uczy się 879 uczniów w 34 oddziałach. W szkole pracuje 66 nauczycieli i 1 5 pracowników administracji i obsługi.

Nasza szkoła jest przyjazna uczniom i traktuje ich podmiotowo w procesie dydaktyczno - wychowawczym, zapewniając warunki wszechstronnego rozwoju. Nasi nauczyciele dobrze rozumieją i realizują swoje zadania wyznaczone przez reformę oświaty, zawsze stawiając ucznia na pierwszym miejscu.

Od początku funkcjonowania gimnazjum w realizacji celów wytyczonych dla szkoły wspierają nas instytucje i placówki wychowawcze i opiekuńcze, władze samorządowe i oświatowe oraz rodzice.

Adres szkoły
Gimnazjum Miejskie
im. M. Kopernika
ul. Braci Tułodzieckich 2
09-200 Sierpc
tel/fax: 0242751175
e-mail: gm@edu.sierpc.pl
Znajdź nas na
Szkoła z klasą
15 - LECIE
Teatr szkolny
Bezpieczna szkoła
B&N
Szkoła bez przemocy
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Pracownie Internetowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.00 9,993,921 Unikalnych wizyt