Lipiec 21 2024 03:08:38
Nawigacja
· Strona główna
· Newsy
· Archiwum newsów
O NAS
· Z kart historii
· Patron szkoły
· Pracownicy szkoły
· Dyrekcja
· Rada Rodziców
· Samorząd Uczniowski
· Złota Księga
INFORMATOR SZKOLNY
· Dokumenty Szkoły
· Zestaw programów
· Podręczniki
· PSO w-f
· Sierpeccy badacze
· Listy przyjętych
· Plan pracy szkoły
· Kalendarz pracy szkoły
· Terminarz oceniania
· Wyprawka szkolna
· Projekt edukacyjny
· Plan lekcji
· Zajęcia dodatkowe
· e-Dziennik
· Szkoła z klasą
· Konkurs Piosenki Polskiej
· Konkursy
· Wycieczki
· Sukcesy sportowe
· Lekkoatletyczne rekordy
· Galeria
· Publikacje
· Rekrutacja
· Dni wolne
· Ferie zimowe
PSYCHOLOG & PEDAGOG
· Zapraszamy
· Informacje
BIBLIOTEKA
· Szkolne centrum multimedialne
· Regulamin pracowni
· Bibliteka szkolna
· Regulamin biblioteki
· Darmowy podręcznik
ŚWIETLICA
· Z życia świetlicy
· Doradca zawodowy
STOŁÓWKA
· Regulamin
· Obiady
KONTAKT
· Rodzic/uczeń
· Administrator
INNE
· Szukaj
· Event Calendar
Przeznacz 1% podatku
Przeznacz 1% podatku

FUNDACJA ROSA
NUMER KRS: 0000207472
Gimnazjum Miejskie
w Sierpcu
Identyfikator placówki:
136571

W załączeniu informacja jak należy wypełnić PIT:
pit.doc, pit.pdf.

W ten sposób zdobyte środki wzbogacą bazę dydaktyczną naszych uczniów.
Ostatnia fotka

LOGO

koncert37

koncert36
Puchar Jezusa
Tradycją naszego Gimnazjum już od kilku lat jest organizowanie w listopadzie, miesiącu zabaw andrzejkowych, turnieju o nazwie Puchar Jezusa.
Nasi uczniowie również i w tym roku po raz trzeci w popołudniowy czwartek 24 listopada 2005 roku spotkali się, aby współzawodniczyć w różnorodnych konkurencjach odkrywających umiejętności sportowe i wiedzę religijną.
Zgłoszone drużyny niemało natrudziły się chcąc lotką „ zniszczyć diabełka” czy na wzór biblijnego Dawida pokonać wielkiego Goliata odnajdując jego słaby punkt. Zawodnicy dzięki podpowiedziom kibiców „ unikali pokus” dzielnie omijając trudne do zwalczenia życiowe pokusy i „łapali dobro” w postaci piłeczek tenisowych. Wśród konkurencji znalazło się również zadanie dla omnibusów biblijnych. Mieli oni okazję zaprezentować znajomość ksiąg Starego i Nowego Testamentu.
Sędziowie przyznawali punkty nie tylko za umiejętności drużyny, ale także za pomysłowe totemy wykonane przez klasy, niepowtarzalne stroje w jakich zaprezentowali się uczniowie oraz sposób w jaki zagrzewali do walki swoje drużyny.
Tegoroczną edycję Pucharu Jezusa wygrała klasa III L. Uczniowie tejże klasy w nagrodę wyjadą na wycieczkę do Płocka okraszoną kilkoma przyjemnościami. Nagrodę ufundowała parafia św. Maksymiliana. Klasie III L serdecznie gratulujemy.
Organizacją tegorocznego turnieju zajęła się klasa III B pod opieką ks. Janusza Ługowskiego. Ogromnie dziękujemy za dostarczenie nam wielu miłych wrażeń. Tego popołudnia na sali gimnastycznej sierpeckiego gimnazjum doszło do niecodziennego spotkania aniołów, diabełków, apostołów, strażników Dekalogu, czarodziejek tudzież czarownic. Puentując, kimkolwiek jesteśmy trzeba abyśmy nie tylko raz w roku uświadomili sobie, iż w naszych życiowych zawodach o nagrodę Jezusa nie bez znaczenia pozostają nasze wysiłki, trudy czasem upadki. To one pokazują jak siła w słabości się doskonali.
Do zobaczenia za rok.

II Festiwal Nauki
Szkolny Festiwal Nauki przebiegał w tym roku pod hasłem „Woda wokół nas”. Najpierw w Gimnazjum Miejskim im. Mikołaja Kopernika rozpisano konkurs na najlepszą gazetkę szkolną o tej tematyce. W eliminacjach szkolnych wzięło udział aż 26 klas. Tylko najlepsze 6 (po dwie z każdego rocznika) przeszło do fazy finałowej. W drugim etapie uczniowie z klas IA, IC, IIA, IIE, IIIG, IIIH musieli się zmierzyć z kilkoma konkurencjami. Były to m. in. test sprawnościowy (nalewanie wody pipetą na czas), test wiedzowy (wykonanie doświadczeń chemicznych, biologicznych, fizycznych) oraz sprawdzian z wiedzy ogólnej (wypisanie wszystkich przysłów i powiedzonek związanych z wodą). Jury oceniało tutaj konkursowiczów w skali od 5 do 1 punktu. Finałową i zarazem najbardziej widowiskową częścią II Szkolnego Festiwalu Nauki był quiz wiedzowy w którym rywalizowały trzy osobowe drużyny złożone z sześciu najlepszych klas. Poziom wiedzy prezentowany przez gimnazjalistów zadziwił nawet zaproszonych na Festiwal gości w tym reprezentantów Urzędu Miasta burmistrza Zbigniewa Leszczyńskiego, naczelnik Joannę Bilską, Marzenę Łabędzką oraz st. kpt. Przemysława Wysockiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, który zasiadał w zespole eksperckim. Ostatecznie zwycięzcami tej edycji Festiwalu została klasa II A, tuż za niż uplasowała się III H. Trzecia lokata przypadła reprezentantom I C. Wszystkie uczestniczące w konkursach klasy dostały gromkie brawa od swoich szkolnych kolegów. Z uwagi na to, iż Festiwal przypadł akurat w dniu św. Mikołaja nie zabrakło oczywiście prezentów ufundowanych przez Radę Rodziców. Uczniowie otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz mikołajkowe słodycze. – Przygotowania do Festiwalu trwały trawie cały tydzień. Myślę, że jego cel został osiągnięty, a miało nim być uczenie się biologii, chemii czy fizyki poprzez zabawę. Wszyscy się dziś dobrze bawili i to w tym wszystkim chodziło – wyznała dyrektor Bożena Watemborska.
Konkurs Piosenki obcojęzycznej
Nasze uczennice Maria Szubińska z klasy II f i Lidia Grodzicka z klasy III a reprezentowały szkołę na Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Zawidzu, który odbył się 14 lutego 2006 roku. Wykonały one piosenki w jezyku angielskim „Fever”, „Blorin ‘in the wind”, „Women in love”. Dziewczeta pracowały I przygotowywały się pod fachowym I czułym okiem nauczyciela sztuki p. Aleksandry Dołasińskiej oraz nauczyciela języka angielskiego – p. Moniki Kołeckiej i p. dyrektor Aliny Dumowskiej.
Dla naszych gimnazjalistek udział w konkursie zakończył się sukcesem:
Maria Szybińska - II miejsce
Lidka Grodzicka wyróżnienie za interpretację wokalno-muzyczną.
Pozostali finaliści:
I miejsce – chór ze Szczutowa,
II miejsce ex aequo - Monika Nagiewicz z Gozdowa, Magdalena Mitek, Rafał Jankowski i Karol Sobieraj z Zawidza,
III miejsce - Łukasz Kapuściński ze Szczutowa,
Wyróżnienie - Marcin Chałas z Zawidza.
Sierpeckie kolędowanie
Wszyscy miłośnicy śpiewania kolędy spotkali się po raz XV na Jubileuszowym Hufcowym Kolędowaniu w dniu 12 i 13 stycznia 2006 roku. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali kolędę „Lulajże Jezuniu”, którą wykonała Justyna Tyburska z klasy I c, pastorałkę „Mikołaju nasz” Magdalena Fras z klasy I a, zaś towarzyszył im zespół szkolny „Bez nazwy”. Uczniów przygotowała p. Aleksandra Dołasińska. Dekoracja, która dopełniła całego wyrazu artystycznego występujących, zaprojektowana była przez p. A. Dołasińską i wykonana przy pomocy uczennic Martyny Węglarz z klasy III b, Marty Grodzickiej z klasy III b i Ani Wiśniewskiej z klasy II j. Występujący otrzymali dyplom za „radosne kolędowanie” oraz słodycze.
Jasełka Bożonarodzeniowe
Jasełka Bożonarodzeniowe, to szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia powoduje, że ta uroczystość ma zawsze swój nastrój, jest inna niż pozostałe, dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń.
W tym roku szkolnym Jasełka przygotowała młodzież pod kierunkiem katechetki pani Moniki Michalskiej. W cieniu choinki pojawiły się biblijne postacie związane z przyjściem Boga na świat. Tuż obok nich oglądaliśmy ludzi ze współczesnego świata (kibic, polityk, narkoman), błądzących i szukających sensu życia. Każdy z nich odnalazł go w sobie, przyjmując narodzone dobro. To była bardzo mądra i głęboka część artystyczne, skłaniała do refleksji i zatrzymania się na chwilę w tym, „zabieganym” świecie. Nie zabrakło kolęd i pastorałek wykonanych przez nasz szkolny zespół
Adres szkoły
Gimnazjum Miejskie
im. M. Kopernika
ul. Braci Tułodzieckich 2
09-200 Sierpc
tel/fax: 0242751175
e-mail: gm@edu.sierpc.pl
Znajdź nas na
Szkoła z klasą
15 - LECIE
Teatr szkolny
Bezpieczna szkoła
B&N
Szkoła bez przemocy
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Pracownie Internetowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 9,993,921 Unikalnych wizyt