Maj 18 2024 08:07:51
Nawigacja
· Strona główna
· Newsy
· Archiwum newsów
O NAS
· Z kart historii
· Patron szkoły
· Pracownicy szkoły
· Dyrekcja
· Rada Rodziców
· Samorząd Uczniowski
· Złota Księga
INFORMATOR SZKOLNY
· Dokumenty Szkoły
· Zestaw programów
· Podręczniki
· PSO w-f
· Sierpeccy badacze
· Listy przyjętych
· Plan pracy szkoły
· Kalendarz pracy szkoły
· Terminarz oceniania
· Wyprawka szkolna
· Projekt edukacyjny
· Plan lekcji
· Zajęcia dodatkowe
· e-Dziennik
· Szkoła z klasą
· Konkurs Piosenki Polskiej
· Konkursy
· Wycieczki
· Sukcesy sportowe
· Lekkoatletyczne rekordy
· Galeria
· Publikacje
· Rekrutacja
· Dni wolne
· Ferie zimowe
PSYCHOLOG & PEDAGOG
· Zapraszamy
· Informacje
BIBLIOTEKA
· Szkolne centrum multimedialne
· Regulamin pracowni
· Bibliteka szkolna
· Regulamin biblioteki
· Darmowy podręcznik
ŚWIETLICA
· Z życia świetlicy
· Doradca zawodowy
STOŁÓWKA
· Regulamin
· Obiady
KONTAKT
· Rodzic/uczeń
· Administrator
INNE
· Szukaj
· Event Calendar
Przeznacz 1% podatku
Przeznacz 1% podatku

FUNDACJA ROSA
NUMER KRS: 0000207472
Gimnazjum Miejskie
w Sierpcu
Identyfikator placówki:
136571

W załączeniu informacja jak należy wypełnić PIT:
pit.doc, pit.pdf.

W ten sposób zdobyte środki wzbogacą bazę dydaktyczną naszych uczniów.
Ostatnia fotka

LOGO

koncert37

koncert36
Mistrzowie Kodowania - Finał II Edycji Programu
Mistrzowie Kodowania" to ogólnopolski bezpłatny program edukacyjny realizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki. Ma na celu popularyzację nauki programowania w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Program prowadzony jest ze środków Samsung Electronics Polska w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji”. Celem programu jest popularyzacja nauki programowania w polskich szkołach.
Szkoły biorące udział w programie mogą liczyć, przez cały okres trwania programu, na wsparcie merytoryczne z naszej strony. Specjalnie dla nich została uruchomiona strona iinernetowa, linia telefoniczna oraz adres email, pod którym mogą uzyskać porady ekspertów. Dla najaktywniejszych szkół zaplanowane są też wizyty przedstawicieli organizatorów w szkołach oraz wsparcie promocyjne w lokalnych mediach.
Szkoły biorące udział w programie mogą liczyć, przez cały okres trwania programu na wsparcie merytoryczne ze strony inicjatorów programu. Specjalnie dla nich została uruchomiona strona internetowa, linia telefoniczna oraz adres email, pod którym mogą uzyskać porady ekspertów.
Zadaniem nauczycieli uczestniczących w programie jest przeprowadzenie z grupą uczniów cyklu zajęć z programowania. W każdej szkole biorącej udział w programie zajęcia prowadzone są przez dwóch nauczycieli.
Przed przystąpieniem do realizacji zajęć, nauczyciele biorą udział w bezpłatnym szkoleniu, podczas którego przechodzą kurs programowania, który następnie powtarzają z uczniami w szkole.
Pierwszym językiem, którego uczniowie uczą się w ramach programu, jest Scratch, który został opracowany w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Scratch jest środowiskiem przyjaznym uczniom szkół podstawowych, prostym w obsłudze, a przy tym bezpłatnym.
Scratch to intuicyjny język programowania, pozwalający uczniom tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne projekty. Jego niewątpliwą zaletą jest błyskawiczny efekt, jaki widzi uczeń po uruchomieniu stworzonego przez siebie programu. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż uczniowie oczekują szybkich rezultatów swojej pracy. Ten sposób nauki pozwala też utrzymać ich uwagę i motywację do dalszego zgłębiania tajników programowania.
Do udziału w II edycji programu w roku szkolnym 2014/2015 zgłosił uczniów z Gimnazjum Miejskiego im. M. Kopernika w Sierpcu nauczyciel fizyki pan Józef Urbański. Wraz z nauczycielką informatyki panią Martą Turalską, przeszedł specjalne szkolenie dla nauczycieli by móc uczyć programowania młodzież. W zajęciach odbywających się w soboty brało udział 12 uczniów z różnych klas gimnazjalnych. Nauka wymagała od uczestników kreatywności, logicznego myślenia, umiejętności pracy w zespole. Stwarzała możliwość aktywnego i twórczego wykorzystania nowych technologii oraz rozwiązywania problemów.
Zajęcia, mimo weekendu, cieszyły się bardzo dużą popularnością młodzież chętnie przychodziła w sobotnie poranki. Termin tych zajęć nie był przypadkowy. Nauka programowania wymaga świeżego umysłu, dużego skupienia i intensywnego myślenia, o co w tygodniu, po wielu lekcjach, jest trudno. Każdy z uczniów po ukończeniu takiego kursu potrafi stworzyć prostą grę, napisać prosty program komputerowy, co daje wielką frajdę.
W Dzień Dziecka dzieci i młodzież z całej Polski przez 8 godzin prezentowały projekty programistyczne, nad którymi pracowały przez ostatni rok szkolny. Można było zobaczyć między innymi projekty wspierające naukę języka polskiego, tabliczki mnożenia czy kodeksu drogowego. Pokazano też projekt edukujący w zakresie bezpieczeństwa w Internecie, quizy historyczne, a nawet elektronicznie pianino. Z gimnazjum miejskiego wzięła udział trzyosobowa delegacja uczniów pod opieką pana Józefa Urbańskiego.
Adres szkoły
Gimnazjum Miejskie
im. M. Kopernika
ul. Braci Tułodzieckich 2
09-200 Sierpc
tel/fax: 0242751175
e-mail: gm@edu.sierpc.pl
Znajdź nas na
Szkoła z klasą
15 - LECIE
Teatr szkolny
Bezpieczna szkoła
B&N
Szkoła bez przemocy
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Pracownie Internetowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.00 9,993,921 Unikalnych wizyt