Naczelnik Wydziału Oświaty pani Joanna Bilska i pan Marek Zdrojewski wręczyli Nagrodę Burmistrza Miasta Sierpca pani Elżbiecie Jóźwiak. Dzień stał się także okazją do wręczenia przez pana Edmunda Sigiela Nagród Dyrektora nauczycielom wyróżniającym się w pracy wychowawczej i dydaktycznej. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Dorota Cendrowska, Jolanta Fronczak-Cyl, Renata Gębska (polonistki), A. Makowska (historyk), Alicja Dumowska, Edyta Paciuszkiewicz (język angielski), Agnieszka Opolska (język niemiecki), Aneta Chmielewska, Monika Nowak, Anna Ronowicz (matematycy), Joanna Ciesielka (wychowanie fizyczne). Wśród nagrodzonych byli również pracownicy administracji i obsługi.
Po części oficjalnej uczniowie zamienili się z nauczycielami rolami. Postanowili oni sprawdzić wiedzę i umiejętności pedagogów w takich dziedzinach jak: język polski, muzyka i wiedza o kulturze. Po sprawdzeniu listy obecności nauczyciele ochoczo przystąpili do pracy zespołach przedmiotowych. W rolę polonisty wcielił się Marcin Buczyński z klasy III d, który z wielkim entuzjazmem czytał dyktando najeżone trudnościami ortograficznymi. Zadanie to stało się ciekawym doświadczeniem dla wszystkich pedagogów.
Lekcja muzyki została poprowadzona przez ucznia klasy I a Kamila Frątczaka. Zaprezentował on swoje umiejętności wokalne, grając na keyboardzie fragmenty piosenek. Zajęcia polegały na sprawdzeniu talentu wokalnego rady pedagogicznej i gości. Nauczyciele potraktowali "lekcję" z dużym poczuciem humoru.
Przeprowadzenie zajęć z wiedzy o kulturze powierzono Marcie Błaszczak z klasy II b. Wyświetlono kilka fragmentów polskich komedii, które opracował Maciej Bugaj z klasy III b. Zadaniem nauczycieli była odpowiedź na pytanie: "Co wydarzyło się dalej?" I w tej dziedzinie pedagodzy starali się wykazać wysokimi umiejętnościami. Nad całością uroczystości czuwali konferansjerzy: Oliwia Szewczyk (klasa Ia) i Norbert Joniak (klasa III b).
Na czas akademii władza w szkole została przejęta przez przedstawicieli Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, w których rolę wcielili się: Katarzyna Bąk (klasa I d), Aleksandra Kopycińska (klasa I a), Kacper Wysocki (klasa I a). Po zakończeniu nauczycielskich zmagań stwierdzili oni, iż szkoła działa bez zarzutu i władzę ( symboliczny klucz) można zwrócić Dyrektorowi i Radzie Pedagogicznej.
Część artystyczną i aranżację wnętrza sali opracowali uczniowie pod kierunkiem: Anny Makowskiej, Małgorzaty Murawskiej i Edyty Paciuszkiewicz. Przy dekoracji współpracowała Elżbieta Gąsiorowska. Oprawą muzyczną zajęła się Małgorzata Trojanowska wraz z zespołem wokalnym.
Wszystkim dobrze bawiącym się gościom, nauczycielom i uczniom zaangażowanym w projekt serdecznie dziękujemy.